Sobota, 5 prosince, 2020
Reklama
Domů Speciály Cyberpunk 2077: 8 důvodů proč se podívat do Night City

Cyberpunk 2077: 8 důvodů proč se podívat do Night City

-

Zdá se to jako neskutečně dlouhá doba, co jsme poprvé viděli video oznamující tento titul. Bezmála 8 dlouhých let jsme čekali na vydání něčeho co může definovat žánr na další generaci, ne-li déle. Cyberpunk 2077 vychází zhruba za měsíc a pokud tě tahle hra doposud míjela, tak to byla obrovská chyba.

Hra byla již několikrát odložena, zejména v letošním roce, kdy bylo datum posunuto hned dvakrát. Vývojářské studio z Polska, CD Projekt RED, nechtělo nic nechat náhodě a potřebovalo ještě čas vše doladit. Přeci jen ta očekávání a zájem jsou po letech gigantická a zklamat by bylo tak snadné.

Nemusím ani připomínat, že pokud si koupíte hru na aktuální generaci herních konzolí, bude Vám po vydání PS5 nabídnut free upgrade. Pojďme se podívat na 8 důvodů, proč si právě Cyberpunk 2077 pořídit.

1) Konečně pořádný svět cyber punku

Cyberpunk 2077 se odehrává v Night City, městě budoucnosti, kde hranice mezi lidmi a stroji už téměř neexistuje. Špinavé dystopické město plné zločinu, korupce a všude číhajícího nebezpečí je rozděleno na 6 samostatných čtvrtí. Tou sedmou jsou Badlands. Typická opuštěná poušť, jenž sehraje také svou roli v příběhu celé hry.

Hra byla silně ovlivněna několika hrami ale svým největším zdrojem inspirace bylo původní klasické papírové RPG Cyberpunk z roku 1988. To vytvořil Mike Pondsmith a ten se dokonce i aktivně podílel na samotném vývoji této hry. Jak už autoři několikrát zmínili, hra je inspirována také legendárními filmy a hrami. Fanoušci her Fallout, Deus Ex nebo starého známého System Shocku nebudou rozhodně zklamáni.

2) Neuvěřitelná tvorba postavy

Vzhled

Cyberpunk 2077 nabídne hráčům, na rozdíl od předem dané postavy Geralta ze Zaklínače, mocný nástroj. Tvorba postavy žoldáka jménem “V”(bez ohledu na pohlaví) tak bude jen a jen na Vás.

Úprava samotného vzhledu postavy však nezůstane pouze u těch standardních věcí jako je obličej, vlasy a podobně. Zde si budeme moci hrát s jizvami, tetováním, piercingem, pubickým ochlupením, velikostí bradavek a penisu. Jo, čtete dobře. Nesmí chybět ani základní rozdělení dovednostních bodů typu inteligence, reflexy a podobně.

Cesty příběhu

Možnost ovlivnit celý příběh hry budete mít už při tvorbě postavy. Na začátku si vyberete kde chcete začínat svůj příběh. Nomads začnou hru právě v Badlands. Street Kids odstartují přímo z hlavního města, konkrétně městského baru. Corporates se vžijí do kůže agenta společnosti Araska.

3) Otevřený svět a komplexní RPG

Vaše činy mají důsledky

Připravte své matky, přítelkyně, děti a jiné příbuzné, že o Vás pár dnů po vydání neuslyší. Cyberpunk 2077 bude obrovský otevřený svět žijící svým vlastním životem. Hra nabídne střídání dne s nocí, kdy jeden herní den zabere 3 hodiny v reálném čase, což je ještě o hodinu více než-li ve třetím Zaklínači. Hra už od začátku slibuje, že každé Vaše rozhodnutí bude nutné důkladně promyslet. Nesplněné vedlejší úkoly a špatná rozhodnutí můžou zamávat s reputačním systémem a celým příběhem.

Přestože hlavní příběhové úkoly nebude možné nedokončit nebo neudělat, stále zde bude ještě jeden faktor. V průběhu Vás hra postaví před nelehká rozhodnutí, které ovlivní celý příběh. Těch možností a variant bude nespočet, že i když hru dohrajete třeba 2x, stále zde bude co objevovat a začít tak hrát od začátku bude povinnost.

Samozřejmě v tak obrovském světě nesmí chybět různé druhy korporací, gangů a “pozitivně” naladěných lidí, kteří Vám cestu po Night City zpříjemní.

Styl hraní a schopnosti

Hra se adaptuje a reaguje na Vaše rozhodnutí. Nabízí tak vždy několik možností řešení určitých situací, misí a úkolů. Chcete vše řešit hrubou silou, zmáčknout nepřítele a nebo je prostě a jednoduše rozstřílet na kousky? Není problém. Pokud jste však fanouškem stealth řešení, hra myslí i na Vás. Přijdete si tak na různé gadgety, vychytávky a udělátka, díky kterým se o Vás nepřátelé ani nedozví.

Cyberpunk 2077 nabídne poměrně rozsáhlý strom dovedností, které budou definovat vaše schopnosti v boji. Ty pak můžete kombinovat dle libosti. Ninja hacker a podobně pak nebude problém. Jsme v budoucnosti, tady už se dávno nehraje pouze na lidskost. Implantáty a stroje po celém těle jsou běžná věc.

4) Arzenál zbraní

Tak tady se autoři opravdu vyřádili. Kdo by čekal nějaký nudný soupis obyčejných zbraní, tak je na omylu. Cyberpunk 2077 nabídne hned 5 samostatných kategorií zbraní a to nepočítám různá vylepšení, které budete moci na zbraně aplikovat.

Nemůžou zde chybět standardní zbraně typu brokovnice, samopaly a pistole. Samozřejmě vše v líbivém futuristicky neobyčejném kabátku. Zajímavější už ale začínají být kategorie další. V nich najdeme různé technologické, vrhací a vystřelovací zbraně. Své si zde najdou i fanoušci drtivých zbraní co ustřelují lidem končetiny, vyhazují celé auta do povětří nebo samo naváděné samopaly.

Pokud dáváte přednost zbraním na blízko, tady se najdete. Není problém si vzít nepřátele do parády a vylepšit jim stavbu těla katanou. Různé implantáty, které promění vaše ruce v nástroje smrti jsou tu také. Doporučuju se podívat na přiložené video.

5) Hudba a Keanu Reeves

Hudební žánry a kapela Samurai

Hudba a muzika je dozajista důležitou součástí hry a celého cyber punkového světa. Pro něj je typická právě různorodost hudebních žánrů. Setkáme se zde tedy s metalem, rockem, industriální taneční muzikou ale i rapem.

Velkou součást hry pak bude tvořit všudypřítomná kapela Samurai(v reálném světě se jmenuje Refused). Kromě té se ve hře objeví spousta dalších hudebníků. Run the Jewels, Grimes, A$AP Rocky, Ilan Rubin, Gazelle Twin, Richard Devine, Nina Kravitz, Rat Boy, Deadly Hunta a Tina Guo jsou jen zlomkem jmen, které ve hře budete mít možnost slyšet.

Božský Keanu Reeves

Asi nikdo z Nás nezapomene na moment kdy se v minulém roce objevilo nečekaně video, kde jednu z postav ztvárnil samotný Keanu Reeves. Ten je i důležitou součástí, nebál bych se říci oficiální tváří, celé hry.

Mimochodem jeho postava, Johnny Silverhand, je podle herce nejen vymodelována ale také si ji sám nadaboval. Zatím nevíme jak moc velký zásah do děje bude mít právě tato postava, kromě faktu, že je front manem již zmíněné imaginární kapely Samurai.

6) Příběh a rating 18+

Příběh hry

Zatím asi největším tajemstvím celé hry, je právě její příběh. Zcela logicky se studio snaží veškeré dějové informace a spoilery držet pod pokličkou co to jen jde. Celý příběh se má točit kolem zatím neznámého implantátu, který by měl být cestou k nesmrtelnosti.

Věřím, že vývojáři navážou na skvělý úspěch své předešlé hry a představí opět geniální příběh a rozsáhlý svět, jako tomu bylo právě v případě Zaklínače 3.

Nic pro slabochy a děti

To, že se Cyberpunk 2077 nebude ubírat cenzurovaným komerčním směrem je už delší dobu patrné. Stačí se podívat na hodnocení přístupnosti jak v USA tak Evropě. Hra byla označena na základě hrubého násilí, užívání drog, prostituce a dlouhodobě vyobrazené kompletní nahoty. Takže vlastně všechno co má dobrá hra mít, co myslíš? 😁

7) Grafické zpracování a herci

Grafika

Kdo tvrdí, že pro něj není ve hrách grafika důležitá, si tak trošku lže do kapsy. Ano všechny výše zmíněné body by mohly dopadnout výborně ale když hra nebude vypadat dobře, nebude to fungovat. Cyberpunk 2077 běží na REDenginu 4, na kterém běžel i Zaklínač 3. Na hře pracovalo více než 500 lidí, což předčilo i předešlý projekt.

Nejen na nových konzolích ale hlavně pak na počítačích hra bude vypadat neskutečně. Přesvědčit se o tom můžeme ve všech dostupných videích. Nejvíce oku lahodící zážitek si pak užijí majitelé grafických karet GeForce RTX. Ty se díky DirectX 12 Ultimate a technologii ray tracing podílí na skutečně realistických odrazech povrchů a celkové grafice.

Herci a motion-capture

Valná většina velkých titulů už dávno není jen o práci animátorů na počítačích. Jak jinak dostat do hry skutečné pohyby aby byly scénky co nejvěrnější? Necháme je zahrát skutečné herce. Hry už se pomalu začínají stávat interaktivními filmy. Nejinak je tomu i ve hře Cyberpunk 2077. Herci tak zde zahráli veškeré scény ve hře, včetně těch sexuálních.

8) Spousty bonusů, čeština a DLC?

I v základní verzi si hráči užijí spousty dodatečných věcí, které rozhodně nejsou na škodu. Ať už se jedná o mapu Night City, průvodce hrou, pohlednici Night City nebo spoustou digitálního obsahu(soundtrack, artbook).

Po vzoru Zaklínače 3 očekávám i spousty obsahu ve formě stahovatelných DLC po vydání hry. Vzhledem k velikosti samotného světa by neměl být problém dějovou linku něčím zpestřit nebo rozvětvit. Samozřejmostí je i čeština ve formě titulků.

Partnerský obchod Xzone si pro Vás navíc připravil malý předobjednávkový bonus, samurajský medailon.

Tak co? Jdeme do Night City společně?

Cyberpunk 2077 vychází 10. prosince 2020 na PC, PlayStation 4 a Xbox One. Přechod na novou generaci pak proběhne během roku 2021 pomocí patche. Do té doby si i tak hru půjde “přehodit” na PlayStation 5. Hru si můžete pořídit na Xzone.

koupit

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Reklama

Nejnovější články

PS Plus prosinec 2020

PS Plus prosinec 2020 – co nás čeká na konci roku?

0
Blíží se konec měsíce a to znamená jediné. Je na čase se podívat jaké hry dostaneme zdarma v PS Plus na prosinec 2020. Nutno...