Středa, 9 prosince, 2020
Reklama
Domů Novinky The Last of Us - natáčení seriálu dostalo od HBO zelenou

The Last of Us – natáčení seriálu dostalo od HBO zelenou

-

Dnes už legendární herní počin The Last of Us z roku 2013 snad už netřeba představovat. Hra která zářila na nejedné generaci PlayStationu a posbírala herní ocenění po celém světě. O to více pak přitáhla v letošním roce zájem nejen fanoušků her ale také televizních seriálů. Na začátku tohoto roku bylo totiž oznámeno, že bude herní příběh převeden do podoby televizního seriálu.

Na něm pak pracují nejen autoři samotné hry ale také velmi významná a zkušená jména, jenž na stanici HBO už mají nemalé úspěchy. Právě na HBO by se měla tato seriálová novinka objevit. Na scénáři pracuje kromě původního autora, Neila Druckmanna, také autor velice úspěšného seriálu Černobyl, Craig Mazin. Spojením těchto dvou velkých hlav pak bude zaručeným úspěchem co se týče příběhové části.

Zahraniční magazín Hollywood Reporter včera ve svém článku oznámil, že produkce dostala od HBO zelenou a může se začít s natáčením. Doposud totiž byl seriál veden pouze jako “v přípravě”. Natáčení seriálu bývá dost často zdlouhavé a současná světová epidemie tomu moc nepomáhá. Nedávno bylo pozastaveno například natáčení druhé řady seriálového Zaklínače.

Příběh seriálu The Last of Us by měl více či méně kopírovat herní předlohu. Oba scénáristé samozřejmě nevyloučili nějaké možné změny. Původní herní příběh měl něco kolem 12 hodin příběhu a tak bude možné, že se dočkáme nějakých úprav. Kolik dílů nebo dokonce jejich stopáž bude seriál mít je otázka spíše budoucnosti. Myslím však, že formát nastavený právě seriálem Černobyl bude hlavním cílem celého projektu.

Seriálová stránka na českém ČSFD zatím zeje poměrně prázdnotou a zahraniční obdoby na tom nejsou jinak. O hereckém obsazení se zatím neví vůbec nic a internetem se šíří různé spekulace. Dle ČSFD by měl složit, stejně jako k oboum dílům hry, muziku argentinský skladatel Gustavo Santaolalla.

Původní herní příběhový trailer

Příběh hry si můžete při čekání připomenout tímto příběhovým trailerem k prvnímu dílu této post apokalyptické herní série. V letošním roce také vyšlo herní pokračování The Last of Us 2, které navázalo na příběh z prvního dílu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Reklama

Nejnovější články

PS Plus prosinec 2020

PS Plus prosinec 2020 – co nás čeká na konci roku?

0
Blíží se konec měsíce a to znamená jediné. Je na čase se podívat jaké hry dostaneme zdarma v PS Plus na prosinec 2020. Nutno...