Středa, 2 prosince, 2020
Reklama
Domů Novinky Mike Laidlaw založil s veterány z EA a Ubisoftu nové studio

Mike Laidlaw založil s veterány z EA a Ubisoftu nové studio

-

Bývalý kreativní ředitel série Dragon Age, Mike Laidlaw, si založil zcela nové herní studio. Yellow Brick Games mu pomohli založit také velice zkušení veteráni z obrovskými zkušenostmi například z EA nebo Ubisoftu. Thomas Giroux, Jeff Skalski a Frédéric St-Laurent B mají zkušenosti z vedení velkých projektů a každý z nich je v oboru minimálně 15 let.

Mike Laidlaw bude ve společnosti figurovat jako tzv.CCO(Chief Creative Officer), tedy nejvyšší pozice v managementu. Ve studiu už nyní pracuje zhruba 15 lidí, kteří pracují na novém, zatím neoznámeném, titulu. Jedná se tedy oproti předchozím kancelářím o něco mnohem menšího.

Od odchodu z velké korporace a vytvoření nezávislého studia si Laidlaw a jeho kumpáni slibují dost. Chtějí se vrátit ke staré poctivé vývojářské práci, kdy je hráčský zážitek na prvním místě. Velká jména v posledních letech poměrně často odchází z velkých firem a zakládají nová herní studia. Mnohdy nesmyslná korporátní pravidla jim svazují ruce a možnost kreativity jednotlivců tak bývá potlačena. Právě tomuto by se celý vývojářský tým chtěl v budoucnu vyvarovat.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Reklama

Nejnovější články

PS Plus prosinec 2020

PS Plus prosinec 2020 – co nás čeká na konci roku?

0
Blíží se konec měsíce a to znamená jediné. Je na čase se podívat jaké hry dostaneme zdarma v PS Plus na prosinec 2020. Nutno...