Středa, 2 prosince, 2020
Reklama
Domů Novinky PlayStation 5 - vyprodáno a ceny na bazarech jsou šílené

PlayStation 5 – vyprodáno a ceny na bazarech jsou šílené

-

Extrémní celosvětový zájem o novou herní konzoli PlayStation 5 překonal veškerá očekávání. První vlna předobjednávek byla rozdána v den vydání konzole(19.listopadu), bohužel dostalo se jen na malou část celkových předobjednávek.

Nedostatek herních konzolí sužuje celý svět a šéf PlayStationu, Jim Ryan, hlásí jediné: “Kompletně vše je vyprodáno”. Velkou část tohoto roku prý věnoval přípravě na spuštění a dostupnosti herních konzolí. Poptávka však byla mnohonásobně převyšující očekávání a to po celém světě. Sehnat tak novou konzoli PlayStation 5 je tak nyní oficiálně nemožné.

Na nápravě se už usilovně pracuje, nicméně vše možná nebude tak růžové jak to vypadalo ještě před pár dny. Druhá vlna dodávek byla očekávána zhruba v únoru 2021. V několika posledních dnech se pak začali objevovat informace na různých českých i zahraničních e-shopech, že by se na další kupce dostalo až někdy kolem května 2021.

Situace s nedostatkem herních konzolí PS5 hned využili chytří podnikatelé, říkejme jim třeba “šmejdi”. Ti se nebojí prodávat své konzole za téměř 3 násobnou cenu a někdy za zvýšenou cenu nabízejí dokonce pouze své “místo” v seznamu předobjednávek.

PlayStation 5

Herní obchody Xzone a JRC už na svých sociálních sítích vyzvali hráče aby konzole od takových překupníků rozhodně nekupovali a zásadně se proti těmto praktikám ohradily. Obě firmy tak doporučují šetřit peníze na PS5 hry a v žádném případě je nedávali těmto hajzlíkům. Mnohdy se jedná o lidi, kteří takto činí záměrně, nakupují více konzolí najednou nebo ve vícero obchodech. Nehodící se konzoli nebo tu která dorazí dříve si pak nechají a tu další prodají.

Vydržme a zatím šetřme na hry. PlayStation 5 má sice solidní startovní hry, nicméně pořád jejich kvantita a kvalita není tak obrovská aby byl důvod podporovat tyto lidi.

Předobjednat si novou herní konzoli můžete na Xzone.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Reklama

Nejnovější články

PS Plus prosinec 2020

PS Plus prosinec 2020 – co nás čeká na konci roku?

0
Blíží se konec měsíce a to znamená jediné. Je na čase se podívat jaké hry dostaneme zdarma v PS Plus na prosinec 2020. Nutno...